Apie SUBARU

Pirmasis Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI) prezidentas Kenji Kita apie automobilius yra pasakęs: „Jeigu norite gaminti automobilius, gaminkite „apsiplunksnavusius" automobilius" ir „Japoniški automobiliai turi turėti japoniškus vardus". Ponas Kita buvo automobilių gamybos entuziastas. Jis dėjo daugiausiai pastangų, kad 1954 metais būtų pagamintas įmonės pirmojo automobilio prototipas P-1.
Ponas Kita kritikavo ketinimą automobilį pavadinti P-1, tačiau nė vienas kitas iš pateiktų siūlymų netenkino. Galiausiai ponas Kita pasiūlė brangų japonų širdžiai vardą SUBARU.
SUBARU - tai žvaigždžių spiečius Tauro žvaigždyne. Šešios jo žvaigždės matomos plika akimi, o dar apie 250 galima pamatyti pro teleskopą.
Šis žvaigždynas Lietuvoje vadinamas Sietynu, vakaruose - Plejades, Kinijoje - Mao, Japonijoje - SUBARU. Japonijoje jis turi dar vieną pavadinimą, minimą senovės japonų literatūroje - Mutsuraboshi (šešios žvaigždės). Tai vienas iš mylimiausių japonų žvaigždynų. Įdomiausia tai, kad FHI buvo įsteigta, sujungus šešias atskiras įmones, ir tai irgi asocijuojasi su SUBARU ženklu.

Į viršų